उर्लाबारी १२ साउन
इलामकाे माङसेबुङ गाउँपालिका वडा नम्बर ५ मा आगलागिबाट ७ वटा घर जलेर पुर्ण रुपमा नष्ट भएको छ ।
बिहान करिब २:३० बजेको समयमा स्थानीय हर्क बहादुर चेम्जोङको घरबाट लागो लागेको हाे । प्रारम्भिक अनुसन्धान अनुसार विद्युत सट भई लागलागि सुरु भएको जानकारी प्राप्त भएकाे छ । आगलागी भएका घरका व्यक्तिहरु हर्क बहादुर चेम्जोङ, नरहाङ लावती, लोक बहादुर लावती, विष्णु बहादुर राई, माङ्गेन्ना सम्बाहाम्फे, सञ्च माया लिम्बू र पदम इवा को घर पूर्ण रुपमा जलेको छ । क्षति भएको विवरण संकलन गर्ने कार्य भईरहेको छ । मानविय र चौपाय क्षति भने भएको छैन ।
तत्कालकालागि माङसेबु गाउँपालिकाको तर्फबाट प्रति घर रु १०,०००/- ( दस हजार) उपलब्ध गराइसकिएको छ भने जिल्ला प्रशासन कार्यालय इलामबाट रु १५,०००/- (पन्ध्र हजार) उपलब्ध गराएको छ । विपतको समयमा सबै जना एक भएर लागौ । तपाईहरु सबैजनाको साथ सहयोग आवश्यक छ कुनै पनि समयमा । अझ भनौ यति बेला अझ बढि तपाईहरु नागरिक समाज, बुद्धिजिवि, समाजससेवि, राजनीतिकर्मि, संघसंस्था लगायतको भूमिका महत्वपूर्ण हुनेछ ।
फोटो: सुमन लाओति/उमेश खत्रि

प्रतिक्रिया

सम्बन्धित खवर

ताजा समाचार

लोकप्रिय